Namai > žinios > "Wall Street Journal": "Biden" lustų vyriausybės subsidijos įstatymas yra tik senas politinis triukas

"Wall Street Journal": "Biden" lustų vyriausybės subsidijos įstatymas yra tik senas politinis triukas

Praėjusį ketvirtadienį U.S. Senatas Išplėstinė "Inovacijų ir konkurencijos įstatymo" teisėkūros planą, kuriuo siekiama pagerinti Jungtinių Valstijų konkurencingumą prieš Kinijos technologiją. "Wall Street Journal" paskelbė socialinį komentarą apie tai, teigdamas, kad "inovacijų ir konkurencijos įstatymas" turi įtakos JAV puslaidininkių pramonei. Vyriausybės subsidijų įgyvendinant tik mokesčių mokėtojų pinigus.


Straipsnyje minėta, kad konkurencija su Kinija nustatys Amerikos nacionalinio laimės kryptį per ateinančius kelis dešimtmečius, o "Bigwigs" JAV kongrese nenori stovėti. Neseniai paskelbta 1500 puslapių "inovacijų ir konkurencijos įstatymas" padarė blogą pradžią. Ji nepadėjo JAV inovacijų ar konkurencingumo.

Straipsnyje nurodyta, kad ant paviršiaus, įstatymo projektas yra tarpšakinės sutarimas, tačiau jis iš tikrųjų atspindi stereotipą ir siaurą tipiškų kongreso išlaidų užduočių spektrą. Vienas iš pagrindinių sąskaitos rėmėjų, atstovų rūmų ro khanna, sakė: "Visi žino, kad šis įstatymas bus perduotas, todėl kiekvienas lobistas norės kuo labiau padidinti sąskaitos turinį."

"Wall Street" mano "Biden" Kinijos konkurencijos serija veikia senamadiški politiniai gudrybės.

"Wall Street Journal" mano, kad JAV puslaidininkių pramonės atgaivinimas iš tikrųjų nėra toks skubus. Dėl masto ekonomijos, kompiuterinės lustų gamybos (o ne dizainas) iš tikrųjų buvo labai prekiaujama, su "Samsung", TSMC ir "Intel" užima pirmaujančią poziciją gamyboje. Nors Jungtinės Valstijos sudaro 12% pasaulinės lustų gamybos, amerikiečių bendrovės dominuoja dizaino (52%) ir įranga (50%), pirmaujanti Kinija keliomis pozicijomis, o Jungtinės Valstijos daugiausia yra privataus frakcijų, didinančių lėšas puslaidininkių pramonei plėtoti .

Ką mums reikia nerimauti dėl Kinijos Taivano regiono. Šis regionas sudaro apie 20% pasaulio gamybos pajėgumų. "Trump" administracija paprašė TSMC sukurti naują gamyklą Arizonoje. Stiprinti gynybą Azijos ir Ramiojo vandenyno regione reikalauja didesnių gynybos išlaidų, tačiau Bideno biudžetas iš tikrųjų sumažina gynybos išlaidas.

Pramonės plėtros politika visada yra neatskiriamai susijusi su politika. Amerikos bendrovės, kurios seka laisvų rinkos principus remtis "nematomomis rankomis" skirti kapitalą į efektyviausius plotus, tačiau vyriausybės subsidijos padės investicijoms į politikų orientuotą kryptį. Dauguma lyderis Chuck Schumer pažadėjo, kad įstatymo projektas atneš lustų gamybą į Niujorko valstijos teritoriją, kuri sutampa su Prekybos sekretoriaus Gina Raimundo idėjomis.

Įstatymas taip pat apima 120 mlrd. JAV dolerių pažangių technologijų tyrimus, kurie padvigubins metinį nacionalinio mokslo fondo (NSF) metinį biudžetą. Tai gali būti naudinga didinti investicijas į pagrindinius mokslinius tyrimus, ypač gynybos technologijų srityje. Tačiau dauguma Senato sąskaitos lėšų bus naudojama tiesiogiai taikomųjų mokslinių tyrimų, finansuojamų privačių įmonių.

Finansavimo paskirstymas įvairioms mokslinių tyrimų institucijoms taip pat yra glaudžiai susijusi su geopolitika. Įstatymas įsteigs naują technologijų ir inovacijų tarybą, nepriklausomai nuo Nacionalinės mokslo fondo, kad būtų užtikrintas teisingas lėšų platinimas ir sukurti vidaus užimtumą. Bet kas iš tikrųjų efektyviai skatina tyrimus yra idėjos, o ne darbo vietų kūrimas.

Straipsnyje taip pat nurodė, kad lėšų paskirstymas sąskaitoje nenaudojo pagrįstų vietų, pvz., Politinis teisingumas, susijęs su lenktynėmis. Kai kurie finansavimas taip pat naudojamas kitiems projektams, pvz., Seksualinio priekabiavimo klausimo mokslo ir inžinerijos grupėje ir "alternatyvūs teisių, hierarchijos ir priklausomybės dinamikos sprendimai" bandyti išgąsdinti Kiniją. Geresnė sąskaitos orientacija - suteikti stipendijas studentams ir absolventams, studijuojantiems dirbtiniam intelekte. Tačiau tik kolegijos ir universitetai, pripažinti kaip "įvairios ir netradicinės studentų grupės", yra tinkamos finansuoti. Ar daugiau Azijos studentų mokosi mokyklos prarasti savo subsidiją?

Daugelis respublikonų remia įstatymo projektą, nes jie mano, kad Jungtinės Valstijos turi laikytis Kinijos modelio su Kinija. Tačiau Jungtinių Valstijų privalumas visada buvo kapitalistinės sistemos, kuri apsaugo intelektinės nuosavybės teises ir skatina privačias investicijas ir inovacijas per rinkos konkurenciją. Štai kaip Jungtinės Valstijos atsakė į Japonijos iššūkius 1980 ir dešimtajame dešimtmetyje. Per pastaruosius dešimt metų JAV įmonių mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros išlaidos beveik padvigubėjo, ir jie yra pirmaujanti pozicija labiausiai pažangi technologijų srityse. Priešingai, Kinijos modelis yra labiau linkęs įsitraukti į vyriausybės subsidijas.

Po trijų dienų "Wall Street Journal" komentaras gavo teigiamą atsakymą iš George Mason universiteto profesoriaus Donaldo Boudreaux. Jis parašė straipsnį ir išanalizavo laiko ir pinigų švaistymą, kad išleistų pinigus JAV puslaidininkių pramonei.

Jis mano, kad labai absurdiška mesti 54 mlrd. JAV mokesčių mokėtojų pinigų mums puslaidininkių pramonei, kuriai sakoma, kad yra bėdoje. Amerikos puslaidininkiai nėra krizės momentu, kaip turėtų būti. "Scott Linsicombe" neseniai apibendrino JAV puslaidininkių pramonę: "JAV yra viena iš penkių pasaulio puslaidininkių ir susijusių įrangos eksportuotojų. 2019 m. Jis eksportavo beveik 47 mlrd. Dolerių puslaidininkių produktų. Asociacija (SIA) galima daryti išvadą, kad JAV puslaidininkių gamybos pagrindas vis dar yra kietas. " SIA pranešime taip pat nurodė, kad JAV puslaidininkių pramonė sudarė beveik pusę viso pasaulinio puslaidininkių pardavimų nuo dešimtojo dešimtmečio pabaigos. Kadangi šis skaičius buvo labai stabilus, JAV puslaidininkių pramonė visada buvo pasaulinė lyderė kapitalo išlaidos ir MTTP .

Donaldo boudreaux padarė išvadą, kad subsidijos yra nenaudingas mažėjančiam pramonei, o klesti pramonei nereikia vyriausybės subsidijų.