Namai > žinios > Pagal Pandemijos ir prekybos karą Ar Pietryčių Azijos puslaidininkiai turės geresnę ateitį?

Pagal Pandemijos ir prekybos karą Ar Pietryčių Azijos puslaidininkiai turės geresnę ateitį?

Kadangi Malaizija birželio 1 d. Nustatė nacionalinį blokadą, iš pradžių taikiai Pietryčių Azija vėl buvo sugauta epidemijos sūkurine. Apskaičiuota vienam gyventojui, Malaizijos dienos naujų atvejų norma viršijo Indijos, o bendras naujų Tailando, Vietnamo ir kitų šalių siųstų skaičius per pastarąjį mėnesį turi daugiau nei dvigubai. Pietryčių Azija, kaip pagrindinis puslaidininkių gamybos centras, nėra toks žinomas kaip Rytų Azija, tačiau tai iš tikrųjų yra labai svarbi nuoroda į pramonės grandinę. Atsižvelgiant į pakartotinių epidemijų ir atšilimo prekybos karo fone, kokios ateities Pietryčių Azija susidurs su puslaidininkių požiūriu.

Pietryčių Azijos stiprumas nebūtų nepakankamai įvertintas


Bendroji muitinės administracija paskelbė pranešimą 2020 m. Liepos mėn., Kad mano šalis importavo 226,81 mlrd. Juanių integrinių grandynų iš ASEAN, padidėjo 23,8%, sudaro 24,2% visos importo iš ASEAN vertės ir integruotų grandinių eksportas ASEAN eksportui buvo 89,68 mlrd. Yuan, padidėjo 29,1%, sudaro 7,8% visos ASEAN eksporto vertės. ASEAN apima Malaiziją, Singapūrą, Tailandą, Vietnamą ir kitas šalis ir jau yra vienas iš svarbiausių puslaidininkių eksporto regionų pasaulyje.

Didžiausias poveikis pasaulinei puslaidininkių pramonės grandinei yra Malaizija. Ši šalis yra viena iš svarbiausių pasaulio puslaidininkių pakuočių ir bandymų pagrindų, sudaro 13% pasaulio pakuočių ir bandymų dalies, ir tai taip pat yra vienas didžiausių pasaulio puslaidininkių eksporto centrų.

Iš viso 50 tarptautinių bendrovių, įskaitant "Intel", "AMD, NXP", "ASE", "Infineon", "Stmicroelektronics", Renesas, Teksaso instrumentus ir ASE, turi surinkimo ir bandymų ir plokštelių gamybos linijas Malaizijoje.

Penang Malaizijoje yra žinomas kaip silicio slėnyje rytuose. Ji turi ekosistemą, sudarytą iš daugiau nei 3000 įvairių vietinių tiekėjų, apimančių laukus, įskaitant automatizavimą, programinės įrangos kūrimą, surinkimą, elektroniką, tikslumą ir metalo apdirbimą, įskaitant "Intel", "Broadcom", "Micron", tarptautines įmones, įskaitant "Motorola", "Dell" ir "iPhone" tiekėją , pastatykite gamyklas.

Malaizijos dalis "Global Back-End" gamybos rinkos dalis yra tokia didelė kaip 8%, iš kurių Penang prisideda 80%, užima palankią padėtį pasaulinėje mikroelektronikos surinkimo ir pakuočių bei bandymų laukuose.

Singapūras yra dar vienas puslaidininkių poras Pietryčių Azijoje ir yra žinomas dėl savo turtingos pramonės politikos. Pagal "Boston Consulting Group" (BCG) įvertinimus, jei pažangiausios atminties gamyklos eksploatavimo išlaidos Jungtinėse Amerikos Valstijose yra 100 metų, jis bus tik 79 Singapūre. Pagrindinė priežastis yra lengvatinės politikos investicijų ir įmonių mokesčio skirtumas.

Per pirmąjį dešimtmetį 21-ajame amžiuje, puslaidininkių įmonių Singapūro skaičius viršijo 300, iš Šiaurės Amerikos, Europos, Japonijos ir kitų regionų, įskaitant 40 IC dizaino kompanijų, 14 silicio fabs ir 8 specialūs FAB. , 20 pakuočių ir bandymų įmonių ir kai kurių įmonių, atsakingų už substrato medžiagas, gamybos įrangą, fotomaitus ir kitas pramonės šakas.

Sausio 18, 2021, Singapūro vyriausybė išleido duomenis, nurodydami, kad eksportas 2020 m. Pasieks 172,4 mlrd. Singapūro dolerių, padidėjo 4,3%. Su pasauliniu puslaidininkių poreikio padidėjimu, elektroninių komponentų, tokių kaip integriniai grandynai ir tranzistoriai, eksportas buvo stiprus, todėl bendroji eksporto vertė išlaikė augimo tempą pagal epidemiją.

Palyginti su Singapūre ir Malaizija, puslaidininkių pramonės išdėstymas Filipinuose nėra išsamus, sutelkiant dėmesį į elektroninių komponentų, ypač MLCC, gamybai. Tarptautiniai MLCC gamintojai, tokie kaip Murata, "Samsung Electro-Mechanics" ir "Taiyo Yuden" gamyklos Maniloje, Filipinų sostinėje. Kaip rezultatas, Manila įgijo "MLCC fabriko rinkimo vieta" pavadinimą.

Tailandas ir Filipinai yra panašiose sąlygose. Jie yra stipresni už kietojo disko gamybą (įskaitant standžiųjų diskų diskus) ir šiuo metu yra antra pagal dydį pasaulyje kietojo disko eksportuotojas ir gamintojas. 2017 m. Viso Tailando elektronikos pramonės prekybos apimtis buvo apie 71 mlrd. JAV dolerių, iš kurių eksporto pajamos buvo apie 37 mlrd. JAV dolerių.

Vietnamas yra vėlyva Pietryčių Azijos puslaidininkių žvaigždė. Iš "Technavio", pasaulinės technologijos mokslinių tyrimų konsultavimo bendrovė, prognozuojama, kad Vietnamo puslaidininkių rinka išaugs beveik 19% iki 6,16 mlrd. JAV dolerių nuo 2020 iki 2024 m. Vietnamas turi 90 mln. Gyventojų skaičių, o jo gyventojų sudėtis yra labai jauna, kuri yra labai jauna svarbu plėtoti visas pramonės šakas, todėl jis turi didžiulį potencialą.

2013 m. Vietnamo puslaidininkių technologijų pramonė pritraukė Vietnamo vyriausybės dėmesį ir tuo metu buvo įtraukta į devynių šalies raktų produktų katalogus. Tais metais, norint pasiekti tikslą pasiekti vidutinę metinę 2 mlrd. JAV dolerių apyvartą, be vyriausybės paramos, atitinkamos Vietnamo įmonės ir kolegijos taip pat sustiprino techninės plėtros talentų mokymą, padidino integrines grandinės gamyklas ir sutelkė dėmesį Semiconductor technologijų pramonės integravimas su nacionalinėmis plėtros strategijomis.

Šiuo metu "Intel", "Samsung" ir "Jabil" jau daugelį metų veikia "Saigon Hi-Tech" parke Ho Chi Minh mieste. Šiandien daugelis užsienio kompanijų nusprendžia investuoti į provincijas aplink Ho Chi Minh City: Dong Nai, Binh Duong, Tay Ninh, Hanojus ir kitose vietose.

Dėl Pietryčių Azijos ypatingos pozicijos puslaidininkių pramonėje ir epidemijos sustabdymą 2020 m. Pramonė ypatingą dėmesį skiria dabartinei situacijai.

Neatskiriamai susijęs su Kinija

Pietryčių Azija taip pat yra puslaidininkių pramonės perdavimo gavėjas. Singapūras ir Malaizija pradėjo vykdyti keletą puslaidininkių pramonės įskaitant žetonų iš Japonijos ir Pietų Korėjos 1990. Per 30 metų plėtros puslaidininkiai tapo šių dviejų šalių ramsčio pramonėmis. Filipinai, Tailandas ir Vietnamas taip pat mato dideles perspektyvas, tikėdamiesi pritraukti daugiau tarptautinių įmonių su mažomis darbo ir žemės išlaidomis.

Puslaidininkiai Pietryčių Azijoje ir Kinijoje yra labai artimi ryšiai. Kaip minėta pirmiau, Kinijos ir Pietryčių Azijos šalių puslaidininkių prekyba tapo svarbiausia dvišalės prekybos dalimi. Remiantis statistiniais duomenimis, Kinijos importas iš ASEAN padidėjo 24 proc. Per metus, o jo eksportas į ASEAN padidėjo 29% metų (visi sprendžiami RMB). Vien tik puslaidininkis vairavo Kinijos prekybos su ASEAN augimo tempu 3,2 procentiniais punktais.

Išskyrus tradicines šalis, tokias kaip Malaizija ir Singapūras, taip pat plečiasi puslaidininkių prekyba tarp Kinijos ir besivystančių rinkos šalių.

Pasak Kinijos prekybos rūmų, importo ir eksporto mašinų ir elektroninių produktų, nuo 2016 m. Rugpjūčio mėn. Mano šalies integrinių grandynų eksportas į Vietnamą gerokai padidėjo. Nuo 2000 m. Gegužės 20 d. Vietnamo mėnesinis integruotų grandinių produktų importas iš Kinijos išaugo nuo 100 mln. JAV dolerių 2016 m. Rugpjūčio mėn. Beveik iki 1,2 mlrd. JAV dolerių, o vidutinis mėnesinis augimo tempas yra didesnis nei 30%.

Priešingai, besivystančios šalys, kaip Vietnamas, taip pat yra neatsiejama nuo Kinijos, jei jie nori plėtoti savo puslaidininkių pramonę. "Technavio" prognozavo, kad Vietnamo puslaidininkių rinka padidės 6,16 mlrd. JAV dolerių (lygiavertė RMB 42,3 mlrd.) Per 2020-2024 m. Pagal pramonės insiders analizę, tarptautinius puslaidininkių milžinus, kurie nori atverti Vietnamo rinkos vertę, kad Vietnamas yra netoli Kinijos, didžiausia pasaulyje pramonės gamybos šalis, ir gali gauti stabilią pasiūlą pagrindinių įrangos dalių.

Sūkurinė vonia ir ateitis


Galų gale, epidemijos poveikis yra laikinas. Veiksniai, turintys įtakos puslaidininkių vystymuisi Pietryčių Azijoje yra prekybos karas per trumpą laiką, ir jis bus priskirtas sau ilgalaikėje perspektyvoje.

Su prekybos karo protrūkį daugelis Amerikos ir Europos gamintojų perkėlė savo gamybos ir pirkimo operacijas iš Kinijos į Pietryčių Aziją. Po Kinijos ir JAV prekybos karo eskalavimo šios bendrovės galėjo toliau eksportuoti į Jungtines Valstijas, ir dėl to sparčiai augo eksportas iš Pietryčių Azijos šalių į Jungtines Valstijas.

Tuo pačiu metu užsienio kapitalas taip pat pradėjo pirmenybę Pietryčių Azijai dėl prekybos karo. Paimkite Malaiziją kaip pavyzdį. Jos tiesioginės užsienio investicijos į pirmąjį 2020 m. Pusmetį padidėjo 11 kartų, palyginti su praeitimi, pasiekė 2 mlrd. JAV dolerių, o tai yra dar didesnė už bendrąsias investicijas, gautas per metus praeityje.

Tačiau ši dividendų banga gali remti Pietryčių Azijos puslaidininkių ateitį?

Pietryčių Azijos šalys tikimės plėtoti savo puslaidininkių ekologiją ir galiausiai atsikratyti perdirbimo gamyklų statuso.

Malaizijoje daugelis vietinių puslaidininkių ir puslaidininkių susijusių įmonių, ypač viešai listinguojamų bendrovių, dažniausiai dalyvauja puslaidininkių pramonės grandinės vidurinėje ir žemai, teikiant paslaugas užsienio puslaidininkių gamintojams, prekės ženklo savininkams, IC kūrėjams ir gamintojams.

Nuo 2018 iki 2022, vidutinis metinis pajamų augimo tempas Malaizijos vietos elektronikos sektoriuje tikimasi pasiekti 9,6%. "Ar tai yra EMS, OSAT, arba MTTP ir dizainas elektroninių produktų, Malaizijos bendrovės sėkmingai konsolidavo savo poziciją pasaulinėje tiekimo grandinėje." Užsienio stebėtojas pateikė šį vertinimą.

Malaizijos vyriausybė taip pat planuoja teikti mokesčių lengvatas skatinti šalies aukštos pridėtinės vertės puslaidininkių pramonę.

Singapūre vyriausybė pakoregavo savo strategiją ir pradėjo daugialypės milijardų dolerių skatinimo programą, skirtą pritraukti užsienio investicijas, o energingai plėtojant pažangią gamybą, įskaitant naujas automatizavimo technologijas ir dalykų internetą.

Ateities ekonomikos taryba Singapūro atžvilgiu tikslumo gamyba kaip pagrindinis augimo vairuotojas Singapūre. Su "Mokslinių tyrimų, inovacijų ir" Enterprise 2020 planas ", Singapūro vyriausybė skyrė 3,2 mlrd $ investuoti į tikslumo gamybos inžineriją.

Vietnamas taip pat pagreitina savo vietos puslaidininkių pramonės plėtrą. Pagal vietines žiniasklaidos ataskaitas, Vietnamo nacionalinius pramonės ir aukštųjų technologijų parkus Hanojuje, Ho Chi Minh City, Honkongas, Tailando Nguyen, BAC Ninh ir BAC Giangas atliks svarbų vaidmenį vystant šalies IC pramonę ir pritraukė investicijas iš užsienio įmonių.

Tačiau pramonė vis dar abejoja dėl Pietryčių Azijos puslaidininkių ateities. Vyresnysis pramonės analitikas Zheng Yue mano, kad net jei yra atsiejimas tarp Kinijos ir Jungtinių Valstijų ateityje, puslaidininkiai Pietryčių Azijoje nebus per daug pokyčių.

"Svarbiausias dalykas yra talentų trūkumas," Zheng Yue sakė: "Puslaidininkių talentų mokymas yra sistemingas projektas. Pietryčių Azijos šalys (išskyrus kelias šalis) neturi pagrindo šioje srityje, ir šiuo metu nėra jokių atitinkamų planai. "

Pigaus darbo eros kaip konkurencinio veiksnio era.Namų ekspertas vieną kartą nurodė, kad "Švietimas, mokymas ir infrastruktūra yra būsimo konkurencingumo veiksniai".

"Be to, puslaidininkių plėtra taip pat turi matyti, kurie projektai yra labiausiai tinka savo aplinkybėms, tačiau yra jau pirmaujančių šalių kiekvienoje srityje, ir tai bus labai sunku Pietryčių Azijos šalims, kurios nori pasivyti."Zheng Yue pabrėžė.

Pasaulinėje puslaidininkių pramonės grandinėje kiekviena šalis ar regionas turi savo tinkamiausią poziciją, kuri taip pat yra situacija, sudaryta po žaidimų metų.Pietryčių Azijos šalims, norinčioms atlikti svarbesnį vaidmenį, kelias į priekį nebus lygus.